NEDİMELER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER - Makaleler - DüğünMaster.com


NEDİMELER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

NEDİMELER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

NEDİMELER HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER


Nedime kelimesi Osmanlı'da kız anlamına gelmektedir. Günümüzde ise bu kavram gelinin kız arkadaşları olarak kullanılmaktadır ve gelinin en yakın arkadaşlarından oluşmaktadır
Nedimeler gelinin baş yardımcısı olmakla beraber düğün hazırlıklarının her aşamasında gelinin yanındadır. Ülkemiz'de bu kavram sağdıç anlamına gelse de nedime kavramı son zamanlarda popüler bir kavram haline gelmiştir. Nedimeler, uzun yıllardır düğünlerin vazgeçilmezidir.

Nedimelerin başlıca görevleri gelin ve damadın motivasyonları yüksek tutma, gelen konukları yerleştirme ve olması muhtemel tartışmaların önüne geçme gibi görevleri vardır. 

Nedime Kıyafeti Önerileri

Nedime Kıyafetleri genellikle aynı renk ve model olur. Nedimelerin diğer konuklardan ayrışması için aynı renk tonlarında elbiseler tercih etmelidir. Kimi düğünlerde nedimeler aynı elbise giymektedir. Nedime kıyafetleri  çoğunlukla pembe, mavi, mor ve lila gibi renklerin tonlarında olmaktadır.

Nedime Aksesuarları

Eğer nedime elbiseleri için vakit ayıramadıysanız üzülmenize gerek yok nedime bilekliği veya nedime tacı ile nedimelerinizi davetlilerinizden ayırabilirsiniz. Nedime bilekliklerini ve tacını kendiniz tasarlayabileceğinizi gibi canlı veya cansız çiçeklerden oluşan bilekliklerde  yaptırabilirsiniz. 


Ülkemizde nedime kavramı son 5 yılda popüler olarak kullanılmaktadır. Genellikle bizde aynı  model elbise kulanılmamaktadır. Aynı renk tonlarında elbiseler ve nedime aksesuarları tercih edilmektedir.