Balayında Nereye Gideceksiniz? - Makaleler - DüğünMaster.com


Balayında Nereye Gideceksiniz?

Balayında Nereye Gideceksiniz?

Balayında Nereye Gideceksiniz?

Düğünden hemen sonraki gün balayına gitmek genelde âdettendir. Genelde düğünler yazın gerçekleştirildiği için ülkemizde balayı önerileri yazlık yerler ve yaz tatilleri üzerine kurulmuştur. Biz de bu rehberimizde balayını geçirebileceğiniz en güzel mekanları listeledik. 
Düğün gününüz ve balayınıza çıkacağınız günden önce alacağınız tatil paketleri sayesinde tatilinizi daha uyguna getirebilirsiniz. Balayı yerini belirlemede en önemli etkenlerden biri de bütçedir. Balayı bütçenizi belirledikten sonra ilk işiniz eşiniz ile beraber ortak beğeninizi kazanan bir yeri seçmek olmalıdır.

Bodrum'da Balayı

Yaz tatillerinde çok kez tercih edilen yerlerin başında Bodrum gelmektedir. Yaz tatillerinin gözde mekanları ve eğlence mekanlarının yer aldığı Bodrum yeni evli çiftlerin tatillerini geçirebileceği gözde yerlerden birisidir. Mavilikler ülkesi olan Bodrum, muhteşem koyları, masmavi denizi, doğal güzellikleri, tarihi kalıntıları, kendine özgü yemekleri, mandalina bahçeleri ve sıcakkanlı insanları ile balayı çiftlerini en iyi şekilde karşılıyor

Marmaris'de Balayı

Yaz tatili denildi mi Marmaris önerilerin başlarında gelmektedir. Yeni evlenen çiftlerin tatillerini en güzel şekilde geçirebileceği tatil yerlerinden birisi Marmaris’tir. Muğla’nın tatil cennetlerinden bir tanesi olan Marmaris birçok koyu ve eşsiz sahili ile tatilinizi mükemmel kılacaktır. Marmaris, Kumlubük, Amos Koyu, Ayın Koyu, Kızkumu Koyu, Abdi Reis Koyu ve Marmaris Boncuk Koyu ile de beğeninizi kazanacak. Marmaris’e gittiğinizde mutlaka tekne turuna çıkmalı ve bu koyların her birine giderek birer hatıra resmi çektirmelisiniz.

Fethiye – Ölü Deniz'de Balayı

Eşsiz mavi rengi ve temizliği ile dünyaca ünlü olan Ölüdeniz balayı tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel yerlerden birisi olabilir. Hem deniz tatili hem de doğa harikası görmek ve gezmek isterseniz Fethiye tam size göre. Adrenalin tutkunuz var ise Ölüdenizin eşsiz manzarasına yamaç paraşütü ile atlayıp mükkemmel manzarayı izlerken yer yüzüne süzülebilirsiniz. Gökyüzünden çok daha güzel ve kusursuz gözüken Ölüdenize gidip yamaç paraşütü ile atlamayı ihmal etmeyin. Eğlence hayatı için çok fazla alternatif arayanlara yeterli gelmeyebilir. Bunun için balayınızda eşiniz ile denizin ve doğanın tadını çıkartmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz.

Antalya – Belek'de Balayı

Yılın her mevsimi oldukça rağbet gören mekanların başında gelmektedir. Antalya’da balayınız boyunca müze, plaj, koy, şelale, yayla, kanyon ve diğer mekanlar gezip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Antalya’nın eşsiz manzaraları tatilinizi taçlandıracaktır. Balayında gidebileceğiniz yerleri araştırırken Antalya – Belek’i de araştırmayı unutmayın.