İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin Dış Çekim Mekanları - Makaleler - DüğünMaster.com


İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin Dış Çekim Mekanları

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin Dış Çekim Mekanları

İstanbul’da Düğün Fotoğrafı İçin Dış Çekim Mekanları

Hayatınızın en özel gününü daha da özel kılmak ve sonsuza kadar bir anı olarak bırakmak için düğün fotoğraflarınızı en güzel yerlerde çekmeniz gerekmektedir. İşte tarihi ve doğası ile bir bütünlük sağlayacağınız İstanbul’da yer alan dış çekime uygun mekanlar:
 
1. Atatürk Arboretumu 
İstanbul’un, Sarıyer ilçesine bağlı olan Atatürk Arboretumu, içerisinde ağaçların, göllerin bulunduğu bir mekandır. Her mevsimde farklı bir atmosfere sahiptir. Farklı cins ağaçları bir arada bulunduran mekan görsel bir şölen sunmaktadır. Atatürk Arboretumu’na giriş ücretli olmasına rağmen talep oldukça fazladır. Düğün fotoğrafı çekmek içi giriş ücreti 350 TL olarak belirlenmiştir. Hafta sonları yapılacak olan çekimler için randevu almak gerekmektedir.
 
2. Hidiv Kasri
İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Hidiv Kasri Beykoz ilçesine bağlıdır. Geniş bir koru içerisinde yer almaktadır. Tarihi bina, ormanın içinde bulunan yürüyüş alanları, havuzlar, çeşmeler, düğün fotoğrafı çekmek isteyen çiftlere sayısız imkanlar sunmaktadır. Fotoğraf çekimi için önceden randevu almanız gerekmektedir. Yaklaşık olarak 2.5 saatlik bir zaman için 1500 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.
 
3. Haydarpaşa Garı
Haydarpaşa Garı bulunduğu konumu itibari ile konuklarına eşsiz bir İstanbul manzarası sunmaktadır. Gerek tarihi dokusu gerekse boğaz manzarası ile çiftlerin yoğun olarak tercih ettiği mekanlardan biridir. Fotoğraf mekanı olarak Haydarpaşa Garı’nı tercih eden çiftlerin daha önceden rezervasyon yaptırması gerekmektedir. Fotoğraf çekimi için mekana yaklaşık olarak 265 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.
 
4. Yıldız Parkı
İstanbul’un en işlek yerlerinden bir olan Beşiktaş’ta yer alan Yıldız parkı, içinde bulundurduğu yeşil alanlar itibari ile yeni evlenecek olan çiftlerin dış çekim için yoğun olarak tercih ettiği mekanlar arasındadır. Çadır Köşkü ve Malta Köşkü gibi tarihi yapıları da içerisinde bulundurmaktadır. Köşklerin içerisinde fotoğraf çekilmek için izin alınması gerekmektedir. Giriş ücreti olarak sadece araç girişi için ücret alınmaktadır. 
 
5. Rahmi Koç Müzesi
Rahmi Koç Müzesi yeni evlenen çiftler için sunduğu atmosfer ile ilgi odağı olmaktadır. Hafta sonları için randevu sistemi ile çalışmaktadır. 5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi (gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi) için 550 TL ödeyerek müzeye giriş yapılmakta ve çekim yapılabilmektedir. 
 
6. Emirgan Korusu
Emirgan Korusu içerisinde bulundurduğu köşkler ve boğaz manzarası ile dış çekim için tercih edilen mekanların başında gelmektedir. Girişin ücretsiz olması çiftlerin yoğun olarak fotoğraf çekilmek için uğrak mekanı olmaktadır. Gerekli izinler alındığı zaman köşk içerisinde de fotoğraf çekilebilmektedir. İstediğiniz saat aralığında çekim yapabilirsiniz.
 
7. Kilyos
Sahil kenarında fotoğraf çekmek isteyenlerin genellikle tercih ettiği mekanların başında Kilyos gelmektedir. Özellikle gün batımına yakın saatlerdeki atmosfer, fotoğraflara farklı bir hava katmaktadır. Sahil kenarı olduğu için özellikle yaz aylarında oluşacak kalabalıktan dolayı çekim için hafta içi günler tercih edilmelidir.