Düğün Mekanı Seçimi - Makaleler - DüğünMaster.com


Düğün Mekanı Seçimi

Düğün Mekanı Seçimi

Düğün Mekanı Seçimi

 Biz buna biraz erkek gözü ile bakmak istedik. Sonuçta erkek ne derse desin son söz kadının!

Evlilik müessesinin başlangıç yeri düğün sanırım. İyi bir düğün, gelin ve damatın ve hatta ailelerinin bu ortak hayata mutlu başlama noktaları. Düğün mekânları çok çeşitlilik gösterse de benim tercihim her zaman köy düğünleri. Nerede o 3 gün 3 gece süren davullu zurnalı, sabah kahvaltısı ile başlayıp; akşama kadar sarmalar, kızartmalar, etler ,ayranlar sonra bir klarnetçi ile başlayıp, çalsın sazlar vursun davullar. Hava mis ,ortam süper, 2 kadeh de rakı, değmeyin keyfimize.. Böyle düğünlere bayılırım gerçekten ama tek üzüldüğüm tarafı, gelin, masumca bir köşede oturur; kadınlar  kendi aralarında oynatmak istesede kalkmazdı ayağa. Tabi bu düğünler de, artık bizim çocukluğumuzda kaldı.

 Memlekete gittiğimde ekonomik nedenlerden dolayı belediyenin düğün salonunda yapıyorlar düğünleri artık.Sen sağ ben selamet olay bitiyor ama gel gelelim büyük şehirlerimize.. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya buralarda durum nasıl? İstanbul’u ele alırsak seçenekleriniz 1 düğün salonu ,2 açık hava ki ;hava durumu çok önemli ,kır düğünü v.s. için ,3 restoran düğünü, bunda da kapasite ve yine açık havası varsa bunlar önemli, 4 otel düğünü,5 saray düğünleri ve diğer alternatifler..

Düğün salonlarının hizmet satarken bir standartları var fakat bunun ile bitmiyor tabi.Salon tutulduktan sonra verecekleri hizmet çok önemli.Maalesef  ülkemizde artık müşteriden müşteri kazanma amaçlı en iyi hizmeti sunma yarışı azaldı, düğün salonu cankurtaran bir hizmet bence ve sadece maddiyata sıkıştırıp salon düğünü diye geçmemek gerek. Bizde bir şeyler genele yayıldı mı, bir toplum üzerinde eziklik olarak görülse de bence düğün salonları çok güzel bir kültür oldular artık. Her şeyden önce pratik, ekonomik süreklilikten dolayı organizasyon pratikleri çok fazla gibi birçok güzel yönü var, üstelik yemekli pastalı farklı alternatifler de çok.

Kır düğünleri, İstanbul da Sarıyer ve Beykoz taraflarında oldukça alternatifi olan yerler. Yeni kanun ile açık havada alkolü içecek satışları yasak fakat bazı mekanların uygun yerleri ve ruhsatları olduğundan bu imkanı verebiliyorlar. Kır düğünleri, yeşilin, doğanın içinde temiz hava ve güzel ikramlar ile insanları hayalindeki evlilik törenine kavuşturuyor. Kır düğünlerinde en önemli şey hava durumu. Düğünmaster.com size bu konuda güzel bir hizmet sunuyor ve düğün tarihinizi seçtiğiniz zaman ;önceki 3 yılın hava durumunu veriyor. Eğer ki düğün tarihinizin hava durumu tahmini oluştuysa o günün tahminini de size bildiriyor. Sizde tarih seçiminde bir fikir sahibi olabiliyorsunuz..

Restoran düğünleri, Boğazda ise ve iyi bir aşçısı varsa çok keyifli olabiliyor. Fakat son zamanlarda bu konularda özellikle yemek ikramı ve kapasite konusunda çok şikâyetler geliyor. Vaad edilenle sunulan hizmetlerin uyuşmaması konusunda biz düğün master olarak bu konuda taviz vermeyerek, gelen yorumların silinmesine ve mekan hakkındaki tavsiyeleri sunmakta maddi kaygılardan uzak olarak asla taviz vermeyeceğiz. Bunun dışında bir önerimiz var; eğer davetli sayınız 200'ün üzerindeyse takı için sakın masaları gezmeyin.

Otel Düğünleri, Türkiye'de muhteşem oteller var.Bazıları o kadar lüks ki; masallardaki düğünleri vaad ediyor sizlere. Tabi oteline göre değişklik gösteren paketler, otelin konumu ,yıldızı ve kapasitesi salonuna göre değişiklik gösteriyor. Bazı oteler düyanın en iyi şeflerini getirebiliyor ki; bu dahi düğün maaliyetinize yansıyabiliyor. Düğün konusundaki en başarılı organizasyonlara bu oteler imza atabiliyor..

Saray düğünleri, kendinizi bir prensses ve prens gibi his edebileceğiniz mekanlar istanbul'daki bir çok saray belediyenin işletmesinde, bunun dışında devlet tarafından özel sektöre kiralnamış saraylarımız da mecvut.Bazılarında sarayları ,diğer hizmetleri hariç şekilde çok uyguna kiralayıp, organizasyon ve catering işlerini de dışarıdan alabiliyorsunuz..