İstanbul’un En Güzel Tarihi Düğün Mekanları - Makaleler - DüğünMaster.com


İstanbul’un En Güzel Tarihi Düğün Mekanları

İstanbul’un En Güzel Tarihi Düğün Mekanları

İstanbul’un En Güzel Tarihi Düğün Mekanları

İstanbul’un her sokağı tarih kokmaktadır. Adımınızı attığınız her yerde tarihi bir ize rastlayabilirsiniz. Sizde düğününüzü İstanbul’un en güzel tarihi düğün mekanlarında gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarihi mekanların otantik havası düğün organizasyonunuzu ve düğün fotoğraflarınızı süsleyecektir. Sizde tarihi düğün mekanlarında düğününüzü yapabilirsiniz.

Masallardaki Gibi Bir Düğünü Çırağan Sarayında Gerçekleştirebilirsiniz

Zamanında sultanlara ev sahipliği yapmış, tarihimizin simge yapılarından olan Çırağan Saray’ı düğün organizasyonunuzu gerçekleştirebileceğiniz önemli tarihi düğün mekanlarındandır. Yapımı 1867’de tamamlanan saray 3. Ahmed’in kızı Fatma Sultan için inşa edildi. Çırağan Sarayı’nda düğün organizasyonu gerçekleştirmek isteyen çiftler için her ayrıntı düşünülmüş. Saray’da 5 kişiden 1000 kişiye kadar her büyüklükte düğün organizasyonu gerçekleştirilebiliyor. Yemek ve ikramlarınızdan, düğün pastanızın şekline kadar düğününüze ait detayları belirleyebiliyorsunuz.

Boğazda İhtişamlı Bir Yalı - Sait Halim Paşa Yalısı

Yalı’nın tarihi dokusu ve boğaz kenarında olması en önemli özelliklerinin başında gelmektedir. Düğününüzü kendi yalınızın bahçesinde gibi hissedeceğiniz Sait Halit Paşa Yalısı sizi bu önemli gününüzde mutlu edecektir. Birçok düğün paketi sunan Yalı, alkollü ve alkolsüz menüler ile çiftlere birçok seçenek sunuyor. Dünya’da eşi benzeri olmayan iki taraflı merdivenden inen çiftler konukları selamlıyor. Böylece etkileyici görüntüler ortaya çıkıyor. Davetliler için de gelin ve damat için de hem heyecan verici hem de unutulmaz bir an yaşanıyor.

Fransız Bahçeleri

Büyülü ve kendine has enerjisi olan Fransız Bahçeleri tarihi düğün mekanlarında düğün organizasyonunu gerçekleştirmek isteyen çiftler için önemli bir fırsat sunuyor. Müzik, ışıklandırma, dekorasyon, görüntüleme gibi alanlarda çözüm ortakları olan mekan çiftlere güven sağlıyor. Gelin ve Damat için ayrı odalar sunuluyor. Bu iki odada duş, wc, lavabo, oturma grubu ve mini bar hizmetleri veriliyor. Gelin ve Damat düğün öncesi son hazırlıklarını kendilerine tahsis edilen bu özel odalarda tamamlıyor. Özel olarak Gelin ve Damada rehberlik edecek nedime tüm gün onların yanından ayrılmıyor. Organizasyon bitene kadar gelin ve damadı bu heyecanlı günlerinde yalnız bırakmıyor. Fransız Bahçeleri’nin mükemmel manzarası çiftlerin fotoğraflarını da süsleyecek güzel bir ambiyans sağlıyor.

Eski Büyükdere İskelesi

Boğazın mükemmel manzarası eşliğinde düğününüzü gerçekleştirebilirsiniz. Düğün öncesi fotoğraf mekânı aramanıza da gerek yok. Eşsiz manzaraya sahip bu tarihi düğün mekanınız fotoğraflarınız süsleyecektir. Tarihi dokusu korunarak modern zamana uyarlanan Eski Büyükdere İskelesi, iki kıtayı birbirinden ayıran ama sayısız kalbin birleştiği masalsı aşka şahit olan İstanbul Boğazı’nın kıyısında kendi masalınızı yazacağınız düğününüz ve özel davetleriniz için sizi bekliyor.

Cemile Sultan Korusu

Hafızalara kazınacak, boğaz ve boğaz köprüsü manzarası eşliğinde muhteşem bir düğüne var mısınız? En önemli gününüzü İstanbul’un eşsiz manzarası ile taçlandırın. Nişan, düğün ve nikah organizasyonlarınız için, 1100 kişiye kadar ağırlama kapasitesiyle Cemile Sultan Korusu tüm isteklere cevap veriyor. Bu mükemmel manzara eşliğinde gerçekleştireceğiniz düğününüz, havuz başı, salon ve kır düğünü konseptlerine uygundur. DJ hizmeti, yemekli menü seçenekleri, hazırlık odası ve ikramları ve davet öncesi 2 kişilik menü tadımı ile düğününüzü kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz.