BALAYI İÇİN FETHİYE OTELLERİ - Makaleler - DüğünMaster.com


BALAYI İÇİN FETHİYE OTELLERİ

BALAYI İÇİN FETHİYE OTELLERİ

BALAYI İÇİN FETHİYE OTELLERİ

Bu koşuşturmacalı, heyecanlı süreci düğün gecesi sonlandırıp, ertesi gün balayına giderek o huzurlu ana kavuşmayı tüm evlenecek çiftlerin düğünlerinden sonraki en büyük hayali olduğunu biliyoruz. Tek istediği deniz, kum, güneş ve huzur olan çiftlerimizin rotası Fethiye! O zaman gelin Fethiye'de en iyi balayı tatili nerelerde yapılır bir bakalım. Öncelikle balayı tatili için Fethiye'nin en iyi seçimlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Muazzam koyları, Kelebekler Vadisi, masmavi denizi; yemyeşil ormanları, safari turları ve kanyonlarıyla doğaya doyabileceğin bir yer. Ayrıca insanın içinde tarihi bir heyecan yaratan yapıları ile de en iyi yerlerin başında geliyor. Kesinlikle Kral Amyntas Kaya Mezarları’nı görmeden tatilini sonlandırmamalısın. Bu arada Fethiye söz konusuyken Ölüdeniz’i es geçmek doğru olmaz. Fethiye’ye yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta olan bu yeryüzü cenneti, bir çok otelin de bulunduğu bir lokasyonda. Lafı daha fazla uzatmadan Fethiye’deki en romantik balayı otellerine geçelim. 

1.) Lissiya Hotel 

Lissiya’da size tarif edeceğimiz tatili hayal edebilmek için önce derin bir nefes alarak gözlerinizi kapatın. Eşinizle birlikte kendinizi baştan keşfedeceğiniz bir yolculuğa başlıyoruz, sadece hayal edin; Milat öncesi çağlarda Akdeniz’de yaşamış olan halkın arasına karışın. Daima kendine özgü bir konuma sahip olan Işıklar Ülkesi’nden içeri girin ve güneşi teninizde hissedin, eşsiz ağaçlarla kaplı ormanın kokusunu içinize çekin, çağlar öncesinde yaşamış o özgür ve başına buyruk insanların arasından geçerek mavinin sonsuzluğuna dokunun. Daha önce hiç gökyüzü tarafından kucaklandınız mı? Öyle bir ülkedesiniz ki çatısında gökyüzü, penceresinde eşsiz denizin mavisi ve her yerde yeşilin dans eden tonları… Sanki 1 dakika önce yıldız kaymış dilek tutmuşsunuzda, o dileğiniz anında gerçekleşmiş gibi masalsı bir gerçeklik. Eşinizle birlikte romantikliğin doruklarını yaşayacağınız Lissiya Hotel'inde balayı tatili bambaşka...

2.) The Bay Beach Club

Fethiye karayolu üzerinde; türü dünyada az bulunan Sığla Ormanlarıyla kaplı Günlüklü Koyunun size yaşatacağı huzurla birlikte, çevre ve doğaya saygılı, kendine has doğal mimarisi ile konumlandırılmış bir oteldir. Özellikleri ile Türkiye ve dünyadaki ender tesislerden biridir. Bütçenize göre seçebileceğiniz bungalovlarda romantik bir balayı geçirmek istiyorsanız, The Bay Beach Club balayınız için iyi bir fikir!

3.)Suncity Hotel&Beach Club 

Balayı için gideceğiniz oteller önerilerimizde son hotel her şey dahil otellerden olan Suncity... Ölüdeniz'de kendisine ait özel bir beach clubı olan otele halk plajı da 150 metre uzaklıkta. Üç öğün yemekleri açık büfe ve aynı zamanda yerli içecekleri ücretsiz olan otelde balayı konsepti olarak odaya meyve sepeti ve şarap ikramı yaptığını belirtmeden geçmeyelim. Spa merkeziyle de romantik anlarınıza rahatlatıcı etki katabilirsiniz.

 

İyi tatiller!