DAMAT SAATİ - Makaleler - DüğünMaster.com


DAMAT SAATİ

DAMAT SAATİ

DAMAT SAATİ

 

Saat, erkeklerin en vazgeçilmez aksesuarlarından biridir ve düğün alışverişinin unutulmazıdır. Geleneklerimize göre de damat bohçasının içerisinde damat saati yer almaktadır.

Gelin düğünde takı olarak damada, damat saati takar. Damat Saati alırken de dikkat edilmesi gereken konular vardır. Damat Saatinin, damatlıkla uyumlu olması ve kaliteli olması gerekir. Mesela gündelik takılan saatlerden farklı olmalıdır.

Damat Saati damadın uzun yıllar kullanacağı şekilde kaliteli bir ürün olması gerekir. Damat saati pahalı olmasından ziyade damadın zevk ve beğenisine uygun olmalıdır.

Damat Saati gümüş ya da altın olmakla beraber günümüzde en çok deri kordona sahip saatler tercih edilmektedir. Özellikle İsviçre Saatleri yoğun ilgi görmektedir. Bunun nedeni lüks ve kaliteli olmasıdır. Paslanmaz özelliği ve camının kalitesi ile damatlar tarafından tercih edilir.

Damat Saati modern tasarımlı ve teknoloji ile uyumlu olmalıdır. Uzun süre kullanılacağı için güvenilir markalardan damat saati alınmalıdır.

Damat Saatinin fiyatları kalitesine göre değişiklik gösterir ama uzun ömürlü saatin fiyat aralığı ise 500 – 3.000 ₺ dir. Bu fiyat aralığı çok daha lüks ve kaliteli saatler için de 15 – 30.000₺ arasında değişmektedir.