Damatlık Seçerken Dikkat ! - Makaleler - DüğünMaster.com


Damatlık Seçerken Dikkat !

Damatlık Seçerken Dikkat !

Damatlık Seçerken Dikkat !

Damatlık seçimi en az gelinlik seçimi kadar önem arz eder. Tüm gün üstünüzde bulunacak olan damatlık hem şık hem de düğün mekanına uygun olmalıdır.  Gelinliğin yanında sönük kalmayacak ve en az onun kadar iddialı damatlıklar tercih edilmelidir.  

1. Düğün Salonu İçin

Düğünler için en çok tercih edilen mekanların başında düğün salonları gelmektedir. Düğün salonunda yapılacak düğün için şık, belden oturan, dar kesim damatlıklar tercih edilmelidir. Damatlıklarda artan renk seçenekleri ile mevsime uygun tonlar tercih edebilirsiniz. Kışın yapılan bir düğün için siyah, borda, lacivert tonlarının kullanılması daha uygundur. Yazın yapılacak bir düğün için ise mavi tonları ile şık bir görüntü sergileyebilirsiniz. 
 
2. Balo Salonu İçin

Düğün mekanı için bir balo salonu tercih ettiyseniz, asil duruşlu bir smokin ortama uyum sağlamanızı ve dikkat çekmenizi sağlayacaktır. 

3. Kır Düğün Mekanı İçin:

Özellikle yaz aylarında yapılan düğünler için kır mekanları tercih edilmektedir. Doğa ile iç içe bir mekan için damatlıkların daha pastel renk tonlarında seçilmesi mekana uygun olacaktır. 

4.Plaj Düğün Mekanı İçin:

Düğün mekanı olarak bir kumsal tercih ediyorsanız damatlık ve smokinden ziyade daha salaş kıyafetler tercih edebilirsiniz. Sıcak bir ortam olacağı için keten kumaş pantolon kullanabilirsiniz. Ortamdan dolayı kravat takma zorunluluğunuz yoktur.