Düğün Fotoğraflarınız İçin Önemli Tavsiyeler - Makaleler - DüğünMaster.com


Düğün Fotoğraflarınız İçin Önemli Tavsiyeler

Düğün Fotoğraflarınız İçin Önemli Tavsiyeler

Düğün Fotoğraflarınız İçin Önemli Tavsiyeler

Düğün fotoğrafı çekilmek, sizin için önemli ve hayatınızda belki de bir defa yaşayacağınız güzel dakikaları ölümsüzleştirecektir. Düğün fotoğraflarına ilerleyen yıllarda bakarak anılarınızı canlı tutacak ve mutluluğunuza attığınız ilk anları hatırlayacaksınız. Peki bu önemli günde çekilecek olan fotoğraflar nasıl daha eğlenceli hale getirilir? Yani orijinal düğün fotoğrafları fikirlerini öğreneceksiniz. Hangi konseptleri kullanmalısınız? Düğün fotoğraf çekimi esnasında hangi pozları vermelisiniz? Gibi sorularınızın yanıtları rehberimizin devamında yer almaktadır.

İç Mekan Mı Dış Mekan Mı?

Düğün fotoğrafçınız ile öncelikle iç mekanda mı yoksa dış mekanda mı fotoğraf çekimi yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. İç mekan fotoğraf çekimleri bilindiği gibi stüdyo ortamlarında olmamaktadır. Güzel bir saray veya yalı iç mekan fotoğrafçılığı için oldukça güzel konseptler sunabilir. Dış mekan çekimlerinde ise muhteşem doğa manzarası, İstanbul manzarası, deniz yada göl manzarası eşliğinde fotoğraflarınızı süsleyebilirsiniz. Buna fotoğrafçınız ile birlikte karar vermeniz, daha önce çekilen fotoğraf konseptlerini incelemeniz yarar sağlayacaktır.

Hava Durumunu Mutlaka Kontrol Edin

Fotoğraf çektireceğiniz gün düğün günü olmak zorunda değildir. Düğün günü strese girmek istemeyen çiftler fotoğraf çekimlerini düğüden sonraki günlerde ya da öncesinde yapabiliyor. Bu nedenle fotoğraf çektireceğiniz günü seçerken hava durumuna mutlaka bakın. Yağmurlu ve çamurlu bir havada fotoğraf çekilmek size sıkıntılar yaşatabilir.

Poz Verirken Rahat Olun

İlk olarak çiftin rahat olması önemlidir. Rahat olmadığınız takdirde verdiğiniz tüm pozlarda bir yapaylık olacaktır. Yüzünüzdeki gerginlik fotoğraflara da yansıyacaktır. Bu da fotoğrafların temasını olumsuz olarak etkileyecektir. Bu nedenle bu mutlu gününüzde bırakın çekinmeyi ve mutluluğunuzu yaşayın.

Makyaj Önemlidir

Fotoğraflarda makyaj olmazsa olmazdır. Flaş patlaması ile yüzünüzde oluşacak parlaklıkları önleyecek bir makyaj yaptırmanız önemlidir. Ayrıca yüzünüz fotoğraflarda soluk çıkabilir, bunun içinde ufak dokunuşlara ihtiyacınız olabilir. Fotoğraf çekimlerinde gerek heyecandan gerek koşuşturmacadan terleyebilirsiniz. Ancak terinizi silmeyi fotoğraf çekilmeden önce silmeyi unutmayın.

Damatlık ve Gelinlik Kusursuz Olmalıdır

Fotoğraf çektirirken telaş ve ufak tefek heyecanlar nedeni ile damatlık veya gelinliğinizin duruşu bozulabilir. Siz dış görünüşünüzü bilemezsiniz ancak bunun için bir arkadaşınızdan destek alabilirsiniz. Dışarıdan bir göz sizleri mutlaka izlemeli ve gerekli düzeltmeleri gerçekleştirmelidir.

Fotoğrafları Süsleyecek Objeler Kullanın

Fotoğrafları süsleyecek ve hareket katacak objeler kullanabilirsiniz. Bu bir bisiklet olabileceği gibi, uçuşan rengarenk balonlar da olabilir. Elinizde tutacağınız, gelin çiçeğiniz de olmazsa olmaz objelerinizden olacaktır. Sizin seçeceğiniz ve fotoğrafa bir hareket katacak bu önemli objeleri mutlaka kullanın.

Bol Bol Gülümseyin

Gülmek insana en çok yakışan ifadedir. Gülmek insanı güzelleştirir. Bu nedenle fotoğraf çekilirken bir çok gülme ifadesini gerçekleştiren sözcükler söylenir (Peynir gibi).