Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? - Makaleler - DüğünMaster.com


Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Düğün Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Düğün hazırlıklarının önemli bir konusu olan düğün mekanı seçiminizi düğün salonu olarak yaptıysanız “düğün salonu seçerken nelere dikkat etmek gerekir ve düğün salonu fiyatları nedir,” gibi soruların cevaplarını bu rehberde bulacaksınız.
 

Düğün Salonu Tutarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

• İstediğiniz tarihte düğün salonu bulmak zor olacaktır. Özellikle yaz aylarında en çok düğün yapıldığı için perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günü düğün yapacaksanız düğün salonunu olabildiğince erken kiralayın. Yoksa yer bulamayabilirsiniz. 
Düğün salonu kaç kişilik olmalı diye merak ediyorsanız eğer önce davetli misafirlerinizin sayısını bilmelisiniz ve buna göre bir seçim yapmalısınız.
Düğün salonu oturma düzeni planlamasını davetli sayısına göre yapacağınızdan dolayı kolonların konumuna dikkat etmelisiniz. 
• Düğün mekanının konumu önemli bir konudur. Lokasyonu ve şehir merkezine uzaklığı misafirleriniz için uygun mu emin olmadan karar vermeyin.
• Düğün salonundaki sahne, ses, ışık sistemlerinin de sorunsuz olduğundan emin olun. 
Düğün salonu nasıl olmalı diye düşünüyorsanız eğer ferah olması en önemli konudur. Özellikle yaz aylarında düğün yapacak çiftler havalandırma sisteminin çalıştığından emin olmalıdır.
Düğün salonu dekorasyonu de görsellik açısından önemli olan bir başka ayrıntıdır. Öncelikle temiz olmalı ve düğün konseptinizle uyumlu olmalıdır. Her düğün salonunun kendine has özellikleri vardır, nikah masası, masa-sandalye süslemeleri, masa üzeri şamdanlar ve mumlar, gelin ve damat yolu için malzemeler, aynalar gibi pek çok malzeme vardır. Kendiniz için bir konsept belirlediyseniz düğün salonu ile uyumlu olmasına özen gösterin.
 
 
Düğün Salonları Fiyatları

 

Düğün Salonu Fiyatları Ne Kadar?

Düğün salonu fiyatları, salonun bulunduğu konuma, kapasitesine, süsleme malzemelerine göre değişmektedir. Ancak en etkili değişken düğün salonunun konumudur. En düşük 3000 TL’den başlayan fiyatların olduğunu söyleyebiliriz. Ancak hizmete göre artış göstererek 10 bin TL’ye kadar çıkabildiğini de belirtelim.