GELİN HAMAMINI 5 MADDEDE EĞLENCELİ HALE GETİREBİLİRSİNİZ - Makaleler - DüğünMaster.com


GELİN HAMAMINI 5 MADDEDE EĞLENCELİ HALE GETİREBİLİRSİNİZ

GELİN HAMAMINI 5 MADDEDE EĞLENCELİ HALE GETİREBİLİRSİNİZ

GELİN HAMAMINI 5 MADDEDE EĞLENCELİ HALE GETİREBİLİRSİNİZ

Kim istemezki sevdikleriyle güzel bir bakım günü ve aynı zamanda bol kahkahalı eğlenceli bir gün geçirmeyi? Osmanlıdan günümüze kadar sürmüş olan bu gelenek en sevilen gelenekler arasında yer alıyor. Bu eskimeyen gelenek, günümüzde büyükşehirlerde oldukça popülerleşmeye başladı.
 
Eskiden görücü usulü evliliklerin yaygın olduğu dönemlerde, kayınvalideler gelin adayını incelemek için hamama gidilmesini şart koşarmış. Böylelikle gelinin fiziksel bir özrü var mı, eli yüzü düzgün mü iyice bir gözden geçirilirmiş. Günümüzde daha modern bir bakış açısıyla bakılan gelin hamamı, düğün öncesi stres atmak için düzenlenen bir organizasyon haline geldi. Ne olursa olsun bu işin dikkat edilmesi gereken bazı incelikleri var bunu unutmamak lazım. Hamam keyfini ikiye katlayan fikirleri maddeler halinde anlattık, gelin bir göz atalım:
 
1. Kına gecesi ve bekarlığa veda partisi bir arada olacak şekilde, gelin hamamında kutlamak mı? Kulağa hoş geliyor. :)
Böylelikle hem iki işi aynı anda halletmiş olursunuz, hem de zaman ve paradan tasarruf edersiniz. Nasılsa her iki kutlamaya da çağırılacak kişiler aşağı yukarı aynı olacağı için yakın arkadaşlarınız, anneniz, kayın valideniz vesaire birlikte keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.
 
2. Düğün öncesinde bakım olmazsa olmaz!
Gelin hamamında, gelin için özel hazırlanmış bir bölümde, köpüklü masaj, kese ve düğün öncesi cilt bakımı yapılıyor. Böylece düğününüzü pırıl pırıl bir ciltle karşılamanız mümkün. Onca düğün hazırlığı ve stresten sonra böyle bir terapiyi kim istemezki? Gül suyu masajı ve Türk kahvesi peelingi de gelin hamamının en hoşunuza gidecek bakımlarından. 
 
3. Hamamda eğlence şahane :)
Gelin hamamı organizasyonlarında illa ki müzik olur. Sevdiklerinizle doyasıya dans edip, eğlenebilirsiniz. Eski filmlerdeki gibi küçük bir orkestra kurmayı herkes ister ancak olmasa da sorun değil. Müziğin sesini biraz daha fazla açarsınız ve eğlenmeye devam edersiniz. 
 
4. Gelin hamamı hediyelikleriyle sevenlerinize anı bırakın. 
Gelin hamamınızın unutulmaz olmasını istiyorsanız, davetlilere ilgi çekici sürpriz hediyelikler hazırlayabilirsiniz. Gelin hamamı seti muhtemelen size kayın valideniz tarafından hediye edilecektir. Siz de gelen misafirlerinize bugüne özel; sabunlar, ojeler, kokulu keseler, duş jelleri armağan edebilirsiniz.
 
5. İkramlar ile ağızlar tatlansın.
Gelin hamamının olmazsa olmazı bir diğer ayrıntı da, ikramlar. Şöyle ki gelin tarafı için özel olarak dekore edilmiş kısımda tatlı ve soğuk içecek ikramları bulunuyor. Aynı zamanda isteğe bağlı olarak açık büfe seçeneği de mevcut. Sevdiklerinizle birlikte ikramlardan tadarak bu güzel günün keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.