2018’in Popüler Gelinlik Modelleri - Makaleler - DüğünMaster.com


2018’in Popüler Gelinlik Modelleri

2018’in Popüler Gelinlik Modelleri

2018’in Popüler Gelinlik Modelleri

2018 yılında gelinlik modasının en önemli modelleri neler? 2018 yılı gelinlik modelleri neler olacak? Gelinlik seçimi, gelin adaylarının en zorlandığı düğün hazırlığı süreçlerinden birisidir. Gelinlik seçiminizi daha rahat yapabilmek için birçok gelinlik modelini sizler için yorulmayacağız.

Prenses Gelinlik Modeli

Prenses gelinlik modelleri genellikle farklı şekillerde tasarlansa da gelin adayları daha çok askılı olanlarını tercih etmektedir. Askılı prenses gelinlikler gelinlerin üzerine oturması açısından oldukça önemlidir. Askılı prenses gelinlikler kullanımının kolay olması nedeniyle tercih edilmektedir. Askı detayını da omuzunun yapısına göre doğru bir şekilde tercih etmelisiniz. 

Helenistik Gelinlik Modeli

İnce ve zarif dantel desenleri veya tül gibi kullanılan detaylar sizi gün boyu adeta prensesler gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Daha düz kesim, yarım balık, vintage veya helen tarzı modelleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu gelinlik modelleri daha çok kır düğünü konseptlerinde tercih edilmektedir.

Balık Gelinlik Modeli

Bu modeller vücudun siluetini göz alıcı bir şekilde ortaya çıkartmaktadır. Tam balık ve yarım balık gelinlik olarak ikiye ayrılmaktadır. Balık kesim, gelinliğin etek kesimidir. Tam balık gelinliklerin en önemli özelliği tüm vücudu dizlere kadar sıkı bir şekilde sarmasıdır. Daha sonra da etek kısmı denizkızı kuyruğu gibi genişler. Yarım balık gelinlik modelleri ise, vücudu dize kadar değil, kalçanın bitişine kadar sıkı bir şekilde sarar. Tam balık gelinliklere göre kullanımı ve hareket etmesi daha kolay bir modeldir.

A Kesim Gelinlik Modelleri

A kesim gelinlik üst bedeni sararak göğüsleri toparladıktan sonra belden aşağıya A harfi şeklinde inen gelinlik modelidir. Kullanımı rahat olan bir gelinlik modelidir. Kısa boylu gelinler için bacak boyunu uzun göstermek için etkili bir gelinlik modelidir. Özellikle kısa boylu ve minyon vücut tiplerine sahip gelin adaylarının tercih etmesi gereken bir modeldir. 

Tesettürlü Gelinlik Modeli

Tesettürlü gelin adayları için son senelerde birçok yeni model tasarlanmıştır. Duvak ve başörtüsü oldukça güzel bir şekilde bir araya getirilmiş modeller mevcuttur. Kapalı gelinlik modelleri arasında en çok tercih edilen tasarımlardan bir diğeri de A kesim gelinlik modelleridir. Tesettürlü gelinlerin bir diğer tercih edeceği gelinlik modeli ise prenses modelidir. 

Kısa Gelinlik Modelleri

Kısa gelinlik modelleri her zaman sadeliği tercih eden gelin adayları için ideal bir model olabilir. Dantelli, göğüs dekolteli, önü açık arkası kapalı, straplez, kabarık gibi bir çok farklı kısa gelinlik modeli bulunmaktadır. 

Straplez Gelinlik Modelleri:

Straplez askısız ve kolsuz bir yaka kesimidir. Yani askısı olmayan, göğsün üzerine oturan ve göğüsü kavrayan modellere straplez denir. straplez gelinliklerde çokça gördüğümüz illüzyon efekti ile aslında hem straplez hem de kayık yaka görüntüsü yakalayabilirsin. Eğer göğüslerin büyükse ve straplezin aşağıya düşmesinden endişe ediyor, gece boyunca gelinliğin yakasını yukarı çekiştirmek istemiyorsan illüzyon yaka ile çözüm bulabilirsiniz.

Dantelli Gelinlik Modelleri

Vintage ve klasik tarz seven gelin adayları için olmazsa olmaz detaylardır. Birden çok dantelli gelinlik modelleri bulunmaktadır. Yakalarda dantel kumaş kullanılan gelinlik modelleri, kollarda dantel kumaş kullanılan gelinlik modelleri, bolerolu dantelli gelinlik modelleri, sırt dekoltesinde dantelli gelinlik modelleri gibi farklı modeller bulunmaktadır. Dantel gelinliğin farklı bölümlerinde kullanılmaktadır. Dantelleri düğün konseptine göre kullanmak önemlidir. Örneğin;

  • Kır düğününde danteller eteğinize serpiştirilmiş şekilde kullanılmalıdır. 
  • Otel düğünlerinde ise yaka veya kolda dantel tercih edebilirsiniz. 
  • Tarihi mekanlarda düğün gerçekleştiriyorsanız dantel süslemenizi yakalarda ve kolda ayrıca düşük omuzlu gelinliklerde de kullanılabilmektedir.