Prenses Model Gelinlik Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler - Makaleler - DüğünMaster.com


Prenses Model Gelinlik Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Prenses Model Gelinlik Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Prenses Model Gelinlik Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Gelinlik seçimi yaparken birçok araştırma yaparak, kendiniz için en uygun gelinliği seçmek istemişsinizdir. Prenses gelinlik modelleri her zaman gelinlerin gözdesi olmuştur. Kendinizi gelinlik içinde hayal ettiğinizde büyük olasılıkla o prenses model gelinlik olmuştur. Peki prenses model gelinlik nedir, prenses model gelinlik kime yakışır, kimler prenses model gelinlik giyebilir, hangi vücut tipi için prenses model gelinlik uygundur, hangi mekanlar için prenses model gelinlik tercih edilir gibi soruların varsa yazdığımız bu yazıyı incelemelisin.

Prenses Model Gelinlik Nasıl Olur? 

Prenses model gelinlik, belden itibaren kabaran, hacim ve hareket kazanan bir gelinlik modelidir. Kabarık olan bu model balo tipi bir gelinlik modelidir. Önemli olan nokta eteğin nereden başladığıdır. Eteğin başlangıç noktasına göre 2 farklı tür bulunduğunu söyleyebiliriz; 
• Eteğin tam olarak belden kesildiği prenses model gelinlik
• Eteğin bel ve kalça arasındaki herhangi bir noktadan kesilerek düşük bel görünümü kazandırılan prenses model gelinlik
 
Prenses Kesim Gelinlik
 
Eteğin kesim noktasını bedeninize göre seçmelisiniz. Belinizin kalınlığına ve bacak boyunuza göre bir tercih yapmanız sizi mutlu edecek.
Prenses gelinlikte bir diğer nokta ise eteğin boyudur ve 3 farklı şekli bulunur;
• Kuyruğu olmayan, eteği daire şeklinde genişleyen 
• Eteği U şeklinde arkaya doğru uzanan
• Uzun kuyruğu bulunan
 
Kuyruksuz Prenses Model Gelinlik
 
U Kuyruklu Prenses Model Gelinlik
 
Kuyruklu Prenses Model Gelinlik
 

Kimler Prenses Model Gelinlik Giyebilir?

Prenses model gelinlikler, belden kabararak aşağıya doğru iner ve basenleri gizlemek için iyi bir seçimdir. Basenleri ve kalçayı gizleyerek beli ön plana çıkarır. Bu da sizi çok zarif bir görünüme kavuşturacaktır. Yani eğer sizin de azıcık fazlalıklarınız var ise kabarık bir etekle kamufle edebilirsiniz. 

Peki boyunuz kaç cm? Çünkü prenses model gelinlik seçiminizde etkili bir kriter olacaktır. Şöyle ki yukarıda saydığım eteğin başlangıç noktasına göre değişen türlerden ikinci olanı seçmenizi tavsiye ediyorum. Eteğin bel ve kalça arasındaki boşluktan başlaması daha hoş bir görünüm yakalamanıza neden olacaktır. Bacak boyunuz uzun olduğu için etek kesimi belden başlamamalı. 

Düğününde belini ön plana çıkarmak isteyen gelin adaylarının seçebileceği bir model olarak aklınızda kalsın. Hangi vücut tipleri prenses model gelinlik giyebilir sorusuna gelirsek, eğer armut vücut tipine sahipseniz hiç kuşku duymadan direkt prenses model bir gelinlik seçebilirsiniz. Aynı şekilde kum saati tipine sahip kadınlar için de öneriliyor. Kabarık bir gelinlik giyip prensesler gibi olmak istiyor olabilirsin ama şimdi düşün bakalım, prenses model gelinlik senin vücut tipine uyuyor mu?

Prenses model gelinlik modeli seçeceğine karar verdikten sonra dikkat etmen gereken başka bir konu da gelinliğin yakası olacaktır. Genellikle straplez yaka ile kullanılsa da düğünde tercihinizi rahatlıktan yana yapabilirsiniz. V yakalar size bu konuda fayda sağlayacaktır. Gelinliğin aşağısı zaten kabarık olduğu için yeterince gösterişli bir görünümü zaten yakalamış olacaksınız o yüzden bence yakada sadelikten yana olun. 

Eteğin önemli olduğu kadar vücudunuzun üst kısmını da düşünmeniz gerekecektir. Göğüsleriniz büyük ise askılı bir prenses model seçmek işinizi kolaylaştıracaktır. Gelinliği çekiştirmek istemeyen birçok gelin straplez model gelinliklerden uzak duruyor. Ya da tam tersi göğüslerinizi daha dolgun göstermek isterseniz eğer drapeli prenses model gelinlik modeli seçebilirsiniz. Zayıflıktan şikayet edenler elbette olacaktır ve onlar için de tabi ki bir çözümümüz var.

Kollarınız için takma kol, düşük kol, truvakar kol gibi bir parça kol gibi farklı tasarımları tercih edebilirsiniz. Böylelikle kollarınızı bir beden büyük göstermiş olursunuz.

Gelin duvağı seçerken de seçtiğiniz gelinliği göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Gelinliğinizin eteğinin uzunluğuna göre hareket etmelisiniz. U kuyruklu ve uzun kuyruklu modellerde katedral tipi en az 3 metre olan duvakları tercih etmelisiniz. Kuyruğu olmayan gelinliklerde ise şapel duvak modellerini öneriyoruz.

Prenses Model Gelinlikler Hangi Düğün Mekanları İçin Uygundur?

Kabarık gelinlikler gösterişli gelinliklerdir bu sebeple lüks ve gösterişli mekanlar için tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Tarihi düğün mekanları, yalılar, oteller için ideal bir seçimdir.